Önerme ve Bileşik Önermeler Tarama Soruları-1

Posted on by 0 comment

Şimdiden hepinize hayırlı olsun,Online Test Hizmetimiz de Başladı!

11.Sınıf İleri matematik mantık konusu ile ilgili sitemizde online tarama testleri yayınlayacağız.Mümkün olduğu kadar konuyu en güzel şekilde gözden geçirmeye yarayan soruları derlemeye çalışacağız.

Soruları bazne kendimiz hazırlayıp ekleyeceğiz,bazen de değişik kaynaklardan (kaynak sahiplerinin anlayışına sığınarak) soru alıntıları yapacağız.Mesela ilk testimizde “Yayın Denizi” den yararlandık.

İlk mantık tarama testimizde;önerme,önermenin doğruluk değeri,totoloji ve çelişki,Ve-Veya bağlaçlarının doğruluk değerleri,özellikleri ve bunların tekli kullanımları,Bu bağlaçların elektrik devrelerine uygulanışı,İse bağlacının doğruluk değeri ve özellikleri.

Önermeler tekrar testi-1

Önerme ve bileşik önermelerle ilgili temel soruların yer aldığı bir test (Yada,Ancak ve ancak vb.. hariç)

Diğer bağlaçlarla ilgili test sorularımız diğer testlerde yer alacak.

taramahaber

Sınav ekran görüntüsü

Bu arada şunu da vurgulayalım;soruların özünü teşkil eden bilgilerle ilgili soruların yanında ipuçları vermeye çalıştık.Zaten bir sorunun esas noktası hatırlanıldığı zaman gerisi bir şekilde geliyor.

Her soru 5 puan olup,20 sorudan oluşan testimiz için önerilen süre bir ders saatidir.Biz süre kısıtlaması getirmedik.Artık her öğrenci seviyesine göre bir ayarlama yapar.

Çok zorlandığınız soruları yorumla belirtirseniz çözümünü yayınlamaya çalışırız.

Ayrıca sorularda yada cevaplarında gözden kaçan bir eksiklik görürseniz lütfen yorum yaparak bize bilgi veriniz.Elimizden gelen dikkati gösteriyoruz ama insanlık hali çok basit hatalar gözden kaçabiliyor.Anlayışınız için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Başarılar dileriz.
    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir